De dagelijkse beelden en verhalen uit Gaza, de rol van de Nederlandse overheid en de maatschappelijke spanningen rondom dit onderwerp zorgen voor gevoelens van angst, machteloosheid en verdriet. Zowel bij patiënten als zorgverleners in de GGZ.
Toch blijft het gesprek hierover op de werkvloer en in de behandelkamer meestal uit. Waarom vermijden we dit gesprek? Hoe kunnen we als GGZ-professionals wél ruimte maken voor gesprekken, zowel met collega’s als met patiënten? Hoe kunnen we onze stem laten horen in het publieke debat?
Tijdens deze avond met inspirerende sprekers, poëzie, muziek en ruimte voor dialoog, hopen we samen stappen te zetten naar een open en betrokken zorgpraktijk. Kom, en begin de dialoog.

Over de sprekers

Donna Muller In haar onderzoek richt Donna Muller zich op inclusiviteit op de werkvloer in de GGZ, met name naar hoe impliciete normen doorwerken en kunnen leiden tot assimilatie en uitsluiting. Sinds begin 2024 onderzoekt ze het gesprek over de situatie in Palestina op de werkvloer. Hoe wordt hierover gesproken, met wie, wanneer wordt er gesproken en gezwegen en door wie en wat is het effect hiervan? Dit zijn vragen die zij in haar onderzoek stelt.
Rasha Hilwi is een Palestijnse schrijfster die woont en werkt in Amsterdam. Ze heeft een master in Sociologie en Antropologie van de Universiteit van Haifa. Rasha is de advocacy & strategy director van Raseef22, een Arabischtalig mediaplatform dat nieuws en visies presenteert over gemeenschap, democratie en sociale rechtvaardigheid. In haar voorstellingen en schrijfwerk richt ze zich op de vragen rondom “Home بيت” en “Alienation غربة” en hun raakvlakken met moederschap, persoonlijke verhalen, geschiedenis en identiteiten. Rasha zal een verhaal in het Engels brengen.
ProgrammareeksJustice for Palestine

The Justice for Palestine series will focus upon the broader historic- and present-day context of colonisation, apartheid and military occupation that preceded the horrific October 7th attacks and the relentless bombardments of the Gaza strip that followed. By starting these dialogues, we aim to focus on envisioning sustainable solutions for justice, equality and peace in Historic Palestine for all people who are living there.